Juvelierizstrādājumu veikals / ražotne

Auseklītis-sargātājs sudraba kolekcija

Cena:

29.00

 

Auseklītis-sargātājs sudraba kolekcija

>

Auseklītis-sargātājs, divvienības glabātājs

Auseklītis mētājās
Dimantiņa zvaigznītēm,
Saulīt laiku kavēdama,
Stariņām laimes lēja.

Auseklītis - Rīta vai Vakara zvaigzne , vienkārši zvaigznīte vai svešvārdā Venēra - tik dažādi var dēvēt rotā izmantoto simbolu, kas apzīmē debesu spīdekli. Šī ir viena no vissenākajām un skaistākajām sargātājzīmēm, kas bieži sastopama ne tikai baltu tautu rakstos, bet arī pie daudzām citām pasaules tautām. Nav neviens cilvēks zemes virsū, kurš spētu palikt vienaldzīgs pret zvaigžņu mirgojošo noslēpumu.
Rotā izmantotā Ausekļa zīme īpaša un atšķirīga no citām ar tās centrā izakcentēto Gaismas koku, kas dara to daudznozīmīgu. Gaismas koks te kalpo kā enerģijas lūka, kas savieno zemes jeb vielisko pasauli ar smalkākiem plāniem. Viducī liktais rombiņš izsaka dvēselīti ar tās vēlmēm un centieniem, caur kuru plūst dzīvības spēki. Zvaigznīte šajā gadījumā arī apvieno viena veseluma divas pusītes, radot divi vienību.
Tauta Ausekļa zīmi kopš vissenākajiem laikiem lietojusi kā vairogu pret lietuvēniem un ļauniem gariem, gan iztēlē mītošiem, gan reālajā dzīvē sastopamiem nevēlamiem spēkiem. Etnogrāfijā plaši pazīstamas zvaigžņotās segas, kas pārklātas gan gultai, gan zirdziņa mugurai.
Auseklītis ir gan radīšanas, gan dzimšanas zīme, cilvēka iekšējās gaismas zīme. Ne velti Auseklītis kļuva par mūsu atmodas laika simbolu.
Rota Auseklītis noderīga gan vīriešiem, gan sievietēm, gan maziem, gan lieliem.

Jūsu Valdis Celms

 

 

Rota tiek pasniegta kopā ar skaisti noformētu aprakstu,    padarot to par lielisku dāvanu!