Juvelierizstrādājumu veikals / ražotne

Zelta gredzens Nr. 17

Nr: 17 A

Izgatavošana:

80

Zelta izmaksas + izgatavošana:

359*

* Cena var nedaudz mainīties atkarībā no izmēra un apstrādes niansēm.

Nr: 17 B

Izgatavošana:

90

Zelta izmaksas + izgatavošana:

661*

* Cena var nedaudz mainīties atkarībā no izmēra un apstrādes niansēm.

Nr: 17 C

Izgatavošana:

100

Zelta izmaksas + izgatavošana:

1185*

* Cena var nedaudz mainīties atkarībā no izmēra un apstrādes niansēm.

Nr: 17 D

Izgatavošana:

110

Zelta izmaksas + izgatavošana:

1598*

* Cena var nedaudz mainīties atkarībā no izmēra un apstrādes niansēm.

Pašreizējā zelta cena 62.00 EUR par 1 gramu

<

Zelta gredzens Nr. 17

>
 • PROVE - 585°

Gredzena izmērs:

Šim modelim pieejamas 4 variācijas:

Nr:Platums:Aptuvenais svars:Aptuvenā cena
4.2mm4.5g359 €
6.5mm9.2g661 €
8.5mm17.5g1185 €
10mm24.0g1598 €

Nameja gredzens

Viens no populārākajiem baltu rotu atdarinājumiem ir Nameja gredzens - gan rotkaļi, gan arheologi, gan rotu nēsātāji lieto šo jēdzienu konkrēta gredzena veida apzīmēšanai. Visbiežāk šo gredzenu redzam vīriešu pirkstos, bet to labprāt nēsā arī sievietes. Gredzena oriģināli atrasti latgaļu teritorijās un Daugavas krastu pilskalnos.
Nameja gredzens ir samērā rets atradums, jo tā izgatavošanai bija un joprojām ir nepieciešams rūpīgs un lietpratīgs rotkaļa darbs, un, domājams, arī maksa par to nebija maza, jo gredzeni parasti tika veidoti no sudraba. Ar zemgaļu vadoņa Nameja vārdu šo gredzena veidu sāka saistīt 20. gs. 30. gados, kad Daugmales pilskalnā tika atrasti divi šādi gredzeni un to sāka plaši atdarināt un nēsāt. Gredzena popularitāti un tā nosaukuma rašanos veicināja arī A. Grīna romāns "Nameja gredzens" un L. Liberta gleznotais Nameja portrets - mākslinieka iztēles auklējums.
Taču pats Namejs laikam gan šādu gredzenu nebija pat redzējis - senkapos atrastie gredzeni datēti ar 12. gs. vai vēlākais 13. gs. sākumu, kad Namejs vēl nebija dzimis, bet viņa dzīves laikā šādus gredzenus vairs nenēsāja. Turklāt tā bija latgaļu rota, kuru zemgaļi nelietoja un kuras atradums Daugmales pilskalnā skaidrojams ar to, ka šeit senatnē krustojās daudzu tautību amatnieku un tirgotāju ceļi.

Taču tautas apziņā, vēsturei savijoties ar teiku, radusies leģenda, un svarīga ir ideja, nevis precīzie gadskaitļi un vēsturiskā patiesība. Nameja gredzens kļuvis par latvietības zīmi, un, jebkurā pasaules malā sastopot cilvēku ar šādu gredzenu pirkstā, pazīstam savējo - pat ja viņš ir citas tautas pārstāvis, pat ja viņš pats Latvijā nemaz nav bijis, gredzens liecina, ka viņu kaut kas saista ar šo zemi.

  Svarīgākie ieguvumi, pasūtot zelta rotas mūsu ražotnē:

 • Mūsu veidoto zelta izstrādājumu cenu veido pašreizējā zelta biržas vērtība un juveliera darba izmaksas, tādēļ mūsu zelta rotu kopējās izmaksas par vienu izstrādājuma gramu būs tikai 90-100 EUR, un tas ir aptuveni par 25% mazāk, nekā pērkot zelta rotaslietu veikalā.
 • Ievērojiet, ka pie līdzīgas vai pat zemākas cenas mūsu darbnīcā veidotās zelta rotas ir daudz smagākas, nekā no ārzemēm importētās, kur ražotāji ir ieinteresēti ražot ļoti vieglus izstrādājumus, lai maksimāli ieekonomētu zeltu. Līdz ar to pat vizuāli apjomīgi izstrādājumi ir ļoti viegli un trausli.
 • Mūsu ražotnē izgatavotās zelta rotas vienmēr varēsiet nospodrināt vai nepieciešamības gadījumā salabot.

 

 Vispārīga informācija par zelta izstrādājumu pasūtīšanu:

 • Zelta izstrādājumi tiek izgatavoti tikai pēc pasūtījuma.
 • Izgatavošanas termiņš-līdz 10 darba dienām.
 • Veicot pasūtījumu, būs nepieciešama priekšapmaksa izgatavošanas izmaksu apmērā(skatiet IZGATAVOŠANA).
 • Pasūtījuma veikšanai pieņemam arī klienta zeltu. Šajā gadījumā priekšapmaksa nav nepieciešama.
 • Aptuvenā zelta izstrādājuma kopsumma ( IZGATAVOŠANA+ZELTS ) veidojas, tā aptuveno svaru reizinot ar pašreizējo zelta cenu par 1 gramu*, rezultātam pieskaitot izgatavošanas izmaksas.
 • Jāņem vērā, rāmī IZGATAVOŠANA+ZELTS norādītā summa nedaudz mainīsies atkarībā no gredzena izmēra un apstrādes niansēm. Precīzu izstrādājuma cenu iespējams noteikt tikai pēc izstrādājuma izgatavošanas.
 • Izstrādājuma svars tiek noteikts sekojoši: izstrādājuma reālais svars+10%,ko sastāda neatgriezeniskie zelta zudumi, kas veidojas izstrādājumu apstrādē-kausēšana, slīpēšana, un pulēšana.
 • Norādītās izgatavošanas izmaksas attiecas uz klasiskās(sarkanīgas) krāsas zelta izstrādājumiem. Izgatavojot izstrādājumus no dzeltena vai balta toņa zelta, izgatavošanas izmaksas būs divas reizes augstākas. Ja vēlaties pasūtīt izstrādājumu dzeltenajā vai baltajā zeltā, lūdzu norādīt vēlamo zelta toni sadaļā PIEZĪMES. Papildu darba izmaksas mēs pievienosim otrajā maksājumā.
 • Gravēšanas izmaksas mūsu izgatavotajos izstrādājumos-1.20 EUR par vienu zīmi.
 • Pasūtot izstrādājumu internetā, gravējuma tekstu norādiet  sadaļā IEPIRKUMU GROZS