Juvelierizstrādājumu veikals / ražotne

Ūsiņš-laimes durvju slēdzējs sudraba kolekcija

Cena:

29.00

<

Ūsiņš-laimes durvju slēdzējs sudraba kolekcija

>

Ūsiņš - laimes durvju slēdzējs

Ūsiņš nāca pa gadskārtu
Savus bērnus apraudzīt:
Vai tie ēda, vai tie dzēra,
Vai no Dieva veselība.
Gan tie ēda, gan tie dzēra,
Gan no Dieva veselīb`.

Šī rota simbolizē senu latviešiem raksturīgu Debesu gaismas un pavasara dievību Ūsiņu. Ūsiņš ir gada rīta, atdzimstošās saules vedējs. Ar savu visai kareivīgo sparu tas uzvar cīņu pret tumsas varu, izšķīdina salto ledu, atnes siltumu un zaļu zāli, plaucē pumpurus un dara priecīgu visu dzīvo radību. Sāk jaunu gada ciklu. Ūsiņš ir gaišs un protošs , viņa pavadoņi ir divi mītiski zirgi, kas viņu uzved Debesu kalnā. Ūsiņa vārds ir radies no vārda –aust.
Tādēļ Ūsiņš uzskatāms par uzņēmības, dzīves rīta un labklājības, garīgas atjaunotnes un pavasara iespēju simbolu.
Ūsiņš ir daudznozīmīgs. Laika gaitā mūsu tauta iecēlusi viņu arī Zirgu aizgādņa godā, jo zirdziņš latvietim arvien ir bijis svēts dzīvnieks, ko īpaši jāgodā un jāsargā. Tāpat Ūsiņš tur rūpes arī par Dieva kukainīšiem bitēm, kam kājās biksītes, sauktas par ūziņām.
Ūsiņa zīmei ir liela līdzība ar atslēgu, tālab tā saukta arī par Atslēgaini. Atslēgainis atslēdz vārtus dzīvībai. Bet ne tikai! Pavasaris taču ir mīlas laiks! Vai gan bez mīlestības rastos jauna dzīvība? Ūsiņš, Atslēgainis atslēdz arī durvis uz sirdi.
Rota noder harmonijai, līdzsvaram, priekam un veiksmei, kā arī ikvienam, kas uzsāk jaunu darbu vai saimnieko. Spēcīga rota, ar uguni sirdī. Īsta zelta atslēdziņa.

Jūsu Valdis Celms

 

Rota tiek pasniegta kopā ar skaisti noformētu aprakstu,    padarot to par lielisku dāvanu!